Geoblog.pl    megizak    Podróże    Dubaj 2010 i niezwykły powrót do Polski    Przygotowania wiza plus bilet lotniczy

Przygotowania wiza plus bilet lotniczy

Polska, Zakopane

Moja podróż planowana była już od dłuższego czasu. Mam to szczęście, że akurat w takim kraju jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, a dokładnie w Abu Dhabi mam rodzinę. Trzeba było wykorzystać czas, póki jeszcze nie zjechali do Polski.
Wzięłam w pracy trzy tygodniowy urlop. Wizę załatwiałam dużo wcześniej przez stronę internetową http://www.wizaserwis.pl/. Kosztowała mnie 649 zł obecnie z tego co widzę ceny są niższe.

Wymagane dokumenty przy wyrobieniu wizy:
KOLOROWY skan paszportu stron ze zdjęciem.
Powinien być dobrej jakości i wielkość węższego boku powinna być min. 600 pikseli. Najlepiej przesłać w dobrej jakości a przygotujemy go do odpowiedniego formatu.
KOLOROWY skan zdjęcia.
Może być takie samo jak w paszporcie, dowodzie osobistym, czy innym dokumencie. Ważne aby było to kolorowe zdjęcie przedstawiające twarz aplikanta. Plik w dobrej jakości. Wielkość 3,5x4,5 cm przy 300 dpi. Najlepiej przesłać w dobrej jakości a my przygotujemy do odpowiedniego formatu
Informacje o locie.
Najlepiej kopie biletu z danymi przylotu i odlotu
Informacje o miejscu zatrzymania w Emiratach Arabskich.
Jeśli hotel, to informacja o rezerwacji hotelowej. Jeśli odwiedziny znajomych, to potrzebne są dane w postaci adresu i numeru telefonu znajomych, aby móc zweryfikować prawdziwość tychże danych.

Następnie
Procedura wizowa krok po kroku
Krok 1.
Przesyłasz nam skany (paszport i zdjęcie) oraz informacje o lotach i miejscu pobytu. Sprawdzamy dokumenty i wysyłamy fakturę do opłacenia. Dokonujesz wpłaty.
Krok 2.
Składamy dokumenty w urzędzie w Dubaju.
Oczekujemy - może to potrwać od 1-3 dni robocze.
Krok 3.
Przesyłamy do Ciebie skan promesy wizowej w formie elektronicznej na podany przez Ciebie e-mail. Drukujesz i okazujesz urzędnikowi podczas odprawy paszportowej w Emiratach Arabskich.
Urzędnik wbija Ci pieczątkę do paszportu.
Wiza jest wystawiana w formie elektronicznej (tzw. wiza on-line) i nie wymaga posiadania oryginału. Należy zachować kopię wizy przez cały czas pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i okazać na żądanie władz.
To tyle, u mnie wszystko poszło bardzo sprawnie. Od tamtego czasu mogło się trochę pozmieniać, ale zapewne wszystkiego dowiecie się w internecie.
Bilety lotnicze do Dubaju kosztowały mnie w obie strony 1664,- zł Międzylądowanie w Istanbule
Ok przyszedł czas na pakowanie i wyjazd do Warszawy z przesiadką w Krakowie.