Geoblog.pl    megizak    Podróże    Bałkańska podróż na motorze, Austria, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia, Węgry    Nocleg w Sibinj Krmpotski

Nocleg w Sibinj Krmpotski

Chorwacja
Chorwacja, Sibinj Krmpotski

Jedziemy wzdłuż wybrzeża, zajeżdżamy do miejscowości Novi Vinodolski. Miejscowość ta leży u podnóży leśnych zboczy wzgórza Kapela. Zarówno w samym mieście jak i jego okolicach, znajduje się wiele miejsc i obiektów pamiętających kulturą starożytną. Kościół Najświętszej Maryi Panny rzuca się w oczy jest naprawdę piękny. Lśni w słońcu swoją bielą. My jednak nie zwiedzamy, zmęczenie i głód co raz bardziej doskwiera. Robimy kilka pamiątkowych zdjęć i uderzamy do Sibinj Krmpotski.

Zatrzymujemy się w Sibinj w małej miejscowości turystycznej, położonej o 5 km od Senj. Tu wynajmujemy apartament z widokiem na morze. Na obiadokolację udajemy się do zlokalizowanej obok tawerny. Serwujemy sobie wyśmienite jedzenie, kalmary, rybkę, i inne pyszności i oczywiści piwko Ożujsko.

Po kolacji wracamy do naszego pensjonatu, marzy nam się już tylko kąpiel i długi sen...... oj długi, bo przed nami kolejny napięty dzień :)
Oby tylko pogoda dopisała jak do tej pory.