Geoblog.pl    megizak    Podróże    Bałkańska podróż na motorze, Austria, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia, Węgry    Postój w Most na Soći i krętą drogą przez góry jedziemy w stronę granicy Chorwackiej
Zwiń mapę
2013
08
wrz

Postój w Most na Soći i krętą drogą przez góry jedziemy w stronę granicy Chorwackiej

 
Słowenia
Słowenia, Most na Soči
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 760 km
 
Po drodze zatrzymujemy się w miejscowości Most na Soći. Znajduje się ona na skalistym grzbiecie powyżej zbiegu rzek Soca i Idrijca. Jest tu kawiarnia Laśko nad samym zbiornikiem wodnym. Zamawiamy ochładzający napój i około godziny relaksujemy się pięknym widokiem na otaczający nas zalew.
Po godzinie udajemy się w dalszą trasę, która również wiedzie przez zalesione góry. Jedziemy tunelami wydrążonymi w skałach. Robią one niesamowite wrażenie. Jakoś tam dało się zbudować taką drogę i to na takiej wysokości, a u nas się nie da. Następnie drogą szutrową na skróty przejeżdżamy przez kolejne pasmo górskie.
Mijamy Ćiepowan miejscowość, która była miejscem masowego grobu z okresu II wojny światowej. Następnie Lokve, Predmeja, która też słynie z niezidentyfikowanych szczątków ofiar niemieckich żołnierzy i cywili. Kozina, Podgrad to kolejne miejscowości które są tuż przed granicą z Chorwacją.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (6)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (1)
DODAJ KOMENTARZ
irena2005n
irena2005n - 2014-05-03 18:07
ciekawe miejsce....
 
 
zwiedziła 10.5% świata (21 państw)
Zasoby: 242 wpisy242 127 komentarzy127 3952 zdjęcia3952 7 plików multimedialnych7