Geoblog.pl    megizak    Podróże    Magiczne Południe Maroka    Góry Jabel Saghro, Rzeka Draa

Góry Jabel Saghro, Rzeka Draa

Maroko
Maroko, Tansikhte

Po śniadaniu wczesnym rankiem wyjeżdżamy w stronę Erfoud, przed nami około 300 km. Mijamy tradycyjne wioski berberyjskie, pomiędzy górami Jbel Saghro.
Po niecałej godzinie drogi, skręcamy w prawo w miejscowości Tansikhte, gdzie na pieszo przeprawiamy się przez rzekę Draa.
Most nie ma barierek co powoduje, że nie czuję się na nim pewnie, kiedy mija mnie samochód. Jednak udaję mi się zrobić zdjęcia z magiczną rzeką z górami w tle.
Dojeżdżamy do Nkoub i tutaj robimy sobie krótki postój, aby zaopatrzyć się w wodę. Przyglądamy się również życiu Marokańczyków.
Na godz 13 dojeżdżamy do hotelu Kasbah Meteorite, który znajduję się kilka kilometrów od Alnif "stolicy trylobitów"w którym zamawiamy sobie pyszny obiadek przed wyjazdem na pustynię. Niestety nie każdy ze smakiem go zjada, dopada mnie nagle niestrawność żołądkowa. Dziubię pomalutku, i już martwię się co będzie z moim wyjazdem na pustynię. Zamawiam pepsi, która stawia mnie na nogi. Yahoo
Hotel bardzo bogato wyposażony jak na totalne pustkowie w okolicy. Posiada basen z mnóstwem kwiatów i palm między budynkami. Hotel właśnie jest polecany jako przystanek w drodze na pustyni.