Geoblog.pl    megizak    Podróże    Gruzja - Eskapada na dwóch i czterech kółkach oraz podejście pod Kazbek    Lentekhi - małe miasteczko

Lentekhi - małe miasteczko

Gruzja
Gruzja, Lentekhi

Dojeżdżamy do Tsany, następnie kierujemy się do Lentekhi.
Droga zamienia się w asfaltową, to i dobrze, gdyż po tylu kilometrach wyboi ma się ich już po prostu dosyć.
Znikają gdzieś w oddali zaśnieżone szczyty Kaukazu, pojawiają się pierwsze wioski, krowy i świnie mają tutaj wolność, chodzą gdzie chcą i jak chcą.
Leżą na środku drogi nie zważając na trąbiące samochody.
W Lentekhi zatrzymujemy się aby zrobić jakieś zakupy i coś zjeść. Miasteczko jest bardzo małe, szeroka ulica, stragany i niewysokie budynki. Zaopatrujemy się w pomidory, owoce i chleb oraz picie.
Szukamy aby coś zjeść, docieramy do ..... no właśnie jakby to nazwać bo to ani nie był sklep ani bar. Warunki tragiczne, ale kobietka przynosi na talerzu gruzińskie chaczapuri z serem, wyglądają na świeżo zrobione, więc prosimy o 10 szt.
Smakują nieźle, ale jak dla mnie za mało podsmażone.
Patrząc na te zdjęcia z tego sklepo-baru zastanawiam się ja mogłam stamtąd coś zjeść, jednak wtedy w danej chwili myślało się tylko o tym, aby coś wrzucić na żołądek.